چوب راش چیست؟

راش اروپایی درخت بزرگی است که می تواند به 40 متر برسد و تا 300 سال عمر کند. این یک گونه بسیار ارزشمند برای جنگلداری است زیرا می تواند در محیط های بسیار متنوع رشد کند و به طور گسترده ای در جمعیت مجدد در شمال اروپا استفاده می شود. علاوه بر این، چوب راش دارای ویژگی های مشابه چوب بلوط است.


چوب راش به دلیل فراوانی در جنگلداری پایدار یکی از گزینه های انتخابی است. گونه اروپایی چوب راش به عنوان گونه ای برگی، سخت و سنگین، دارای توده های جنگلی پایدار، تولید و صادرات مهم است.

توده های جنگلی راش اروپایی در بخش غربی قاره غالب هستند. در اسپانیا مهمترین توده ها را می توان در ناوارا، مونتس د ایراتی، واله د سالازار و در آستوریاس یافت.

چوب راش به دلیل رنگ روشن و رفتار عالی آن نسبت به پوشش های مختلف موجود شناخته شده است. رنگ این چوب از سفید نارنجی تا صورتی کمی تند متغیر است. برخی از خصوصیات آن این است که حلقه‌هایی که رشد نشان می‌دهند متمایز هستند و ناحیه بهار وسیع‌تر و شفاف‌تر از منطقه تابستانی است. اگرچه فیبر مستقیم است، اما در درختان ضخیم می توانیم آن را کج پیدا کنیم.

چوبی است که در برابر عملکرد قارچ‌ها، حشرات، موریانه‌ها و زایلوفاژهای دریایی بادوام طبقه‌بندی می‌شود.

برخی از خواص مکانیکی و فیزیکی که چوب راش و چوب روسی ارزان قیمت به ما ارائه می دهد این است که انقباض آن نسبتاً عصبی-عصبی است، دارای سختی 4.0 (نیمه سخت)، خمش استاتیک آن 90-166N/mm2 و خمش دینامیکی آن 4.4-8.8- است. 12.0 J/cm2.

در مورد خواص تکنولوژیکی چوب راش اروپایی، این چوب استعداد به دست آوردن روکش با لایه برداری و برش مسطح را دارد. همچنین دارای قابلیت تراشکاری، مورتینگ، حفاری و حفاری قابل مشاهده در ماشینکاری است.

اگرچه بسیاری از استعدادهای چوب راش در موقعیت داخل چوب قرار دارد، اما معمولاً دارای استعداد خم شدن است، چوب پایه بهتر از قسمت های بالایی خم می شود و همچنین چوب های حاشیه بهتر از چوب قلب خم می شوند.

هنگام خشک شدن، تمایل زیادی به پیچش و باز شدن دارد و ترک هایی ظاهر می شود. زمان خشک شدن چوب راش بهترین چوب برای زغال بسته به ضخامت متفاوت است، جایی که می توانیم تغییرات زمانی بین چهار تا دوازده ماه را پیدا کنیم.

یک روش معمول وجود دارد که شامل قرار دادن چوب در معرض بخار در دمای بخار 90 تا 100 درجه برای یک یا دو روز است. این درمان قبل از خشک کردن تا حدی تنش های داخلی را آزاد می کند (خصلت عصبی آن را کاهش می دهد)، مدول الاستیسیته را کاهش می دهد و بر طول مدت خشک کردن تأثیر نمی گذارد. چوبی که این فرآیند را طی کرده است چوب راش تبخیر شده نامیده می شود.

چوب گردو

اما از چوب راش برای چه استفاده کنیم؟ ما می‌توانیم از این چوب در مبلمان داخلی، سکوها، درها، روکش‌ها، در ساخت دستگیره ابزار، ساخت آلات موسیقی، اسباب‌بازی، جاکفشی و ورق‌های فلزی برای پوشش‌های تزئینی و غیره استفاده کنیم.

اگر به دنبال تامین کننده چوب راش هستید، می توانید با کلیک بر روی اینجا به ما بگویید که چه چیزی نیاز دارید و ما به شما در یافتن تامین کننده کمک می کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.