نخود برای عفونت ریه که می تواند پادزهر هر سمی باشد

نخود برای عفونت ریه منبع خوبی از فیبر محلول است که یک ماده مغذی کلیدی برای سلامت دستگاه گوارش است.

در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که افزایش مصرف فیبر محلول می‌تواند به افزایش منظم بودن و افزایش دفعات مدفوع در افراد مبتلا به یبوست کمک کند.

تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که فیبر می‌تواند به جلوگیری از اختلالات گوارشی، مانند رفلاکس اسید، هموروئید و زخم معده کمک کند.

فیبر محلول موجود در نخود سیاه و سایر گیاهان نیز می تواند به عنوان یک پری بیوتیک عمل کند و رشد باکتری های مفید در روده شما را تحریک کند تا به یک میکروبیوم سالم کمک کند.

این باکتری‌های مفید نه تنها از سلامت دستگاه گوارش حمایت می‌کنند، بلکه نشان داده‌اند که التهاب را کاهش می‌دهند، عملکرد ایمنی را تقویت می‌کنند و سطح کلسترول را کاهش می‌دهند.

نخود

لذت بردن از نخود سیاه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل یک راه عالی برای کمک به حفظ سلامت و قوی قلب شما است، زیرا ممکن است به کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی کمک کند.

در یک مرور از 10 مطالعه، مصرف منظم حبوبات با سطوح پایین تر کلسترول تام و LDL (بد) مرتبط بود که هر دو می توانند به بیماری قلبی کمک کنند.

مطالعه دیگری بر روی 42 زن نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری غنی شده با 1 فنجان حبوبات در روز به مدت 6 هفته به طور قابل توجهی در مقایسه با گروه کنترل، دور کمر، تری گلیسیرید و سطح فشار خون را کاهش داد.

خوردن منظم حبوبات همچنین با نشانگرهای پایین‌تر التهاب مرتبط است، که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز کمک کند.

علاوه بر سالم و خوشمزه بودن، نخود سیاه چشم بسیار متنوع است و در انواع دستور العمل ها به راحتی می توان از آن لذت برد.

اگر از لوبیا خشک استفاده می کنید، حتما آنها را حداقل 6 ساعت در آب خیس کنید که به سرعت پخت و هضم آن ها کمک می کند.

توجه داشته باشید که نخود سیاه چشم خشک با سایر لوبیاهای خشک تفاوت دارد زیرا نیازی به خیساندن طولانی یا یک شبه در آب سرد نیست، اما اگر به مدت 1 تا 2 ساعت در آب داغ خیس بخورند، باز هم می توان زمان پخت را کاهش داد.

سپس آنها را در آب یا آب گوشت بپوشانید، آنها را بجوشانید، حرارت را کم کنید و اجازه دهید لوبیاها به مدت 45 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند بجوشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.