تازه عروسی با روغن آفتابگردان طبیعی جیب عزاداران را خالی کرد

روغن دانه انگور: روغن هسته انگور مانند روغن آفتابگردان طبیعی یک روغن پخت و پز محبوب است که سرشار از ویتامین ها و چربی های تک غیراشباع است که آن را به انتخابی سالم برای دستور العمل های شما تبدیل می کند.

طعم ملایمی دارد و نقطه دود نسبتاً بالایی دارد که آن را برای سرخ کردن یا سرخ کردن ایده آل می کند. طعم خنثی آن آن را به گزینه خوبی برای محصولات پخته تبدیل می کند، اما مطمئن شوید که انواع خالص و فشرده سرد را انتخاب کنید تا بیشترین فواید سلامتی را از این روغن همه کاره ببرید.

من از روغن هسته انگور استفاده می کنم زیرا در سس ها خوب عمل می کند در حالی که کسری از هزینه روغن زیتون فوق بکر است.

روغن بذر کتان: روغن بذر کتان نوعی روغن است که از دانه کتان استخراج می شود. این روغن سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است و طعمی آجیلی دارد.

روغن

نقطه دود پایینی دارد، بنابراین برای پخت و پز خوب کار نمی کند. در عوض، آن را در سس های سالاد یا به عنوان روغن تکمیلی استفاده کنید.

روغن بذر کتان به دلیل فواید سلامتی اش محبوب است، زیرا به کاهش التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند.

اگر به دنبال روغنی هستید که این فواید سلامتی را داشته باشد، از روغن بذر کتان در آشپزی خود استفاده کنید.

روغن ذرت: روغن ذرت یکی از پرمصرف‌ترین انواع روغن‌های پخت و پز است و برای تفت دادن، سرخ‌کردن یا برشته کردن، انتخابی عالی است.

روغن ذرت سرشار از چربی‌های غیراشباع چندگانه است، که آن را به یک جایگزین ایده‌آل برای پخت و پز در هنگام جستجوی غذاهای کم‌چربی اشباع تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، روغن ذرت کاملاً همه کاره است و در غذاهای مختلف به خوبی عمل می کند. من روغن ذرت را دوست دارم زیرا یک انتخاب روغن پخت و پز سالم است و در اکثر دستور العمل ها به خوبی کار می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.